Ana sayfa / Bilgi Bankası / Kamera Kayıt Cihazı Görüntüsünü Usb Diske Yedekleme Resimli Anlatım

Kamera Kayıt Cihazı Görüntüsünü Usb Diske Yedekleme Resimli Anlatım

Güvenlik kamerası kayit alma, kamera kayıt cihazı görüntüsü usb diske yedekleme nasıl yapılır, kamera sistemi kayıt görüntüsü yedekleme, kamera sistemi kayıt izleme.

Güvenlik kamerası görüntüleri DVR kayıt cihazı içerisinde bulunan Sabit diske kaydedilir. Diske kaydedilmiş kamera görüntüsü özel bir format da kaydedildiği için USB bellek ile kayıt görüntüsü dvr kayıt cihazı üzerinden alınmalıdır. DVR içerisindeki sabit disk sökülüp bilgisayara takılrak kamera görüntüsü yedeği alınamaz. 

Kamera Kayıt Cihazı Görüntüsünü Usb Diske Yedekleme Nasıl Yapılır DVR kayıt cihazı menüsüne giriş yapmak için dvr kayıt cihazına bağlı mouse da sağ tıklanır. Ekrana aşağıdaki resimde görülen menü giriş bölümü gelir.

 İlk olarak Ana Menü tuşlanarak kayıt cihazı menüsüne girilir. ( DVR kayıt cihazının Kullanıcı adı ve şifresini tuşlayın )

Ana menüde KAYIT bölümü seçilir.

Kayıt menüsünde YEDEKLEME bölümü seçilir. Yedekleme bölümüne girildiğinde görüntü yedekleyeceğimiz flash disk görülür.  Flash disk sağındaki Tik işareti seçilmelidir. Flash disk seçildikten sonra Yedekle menüsüne basılarak kayıt görüntüsü seçme menüsüne girilir.

Ekrana yedekleme seçenekleri menüsü gelir.

Açılan menüde  yedekleme alacağımız kamera numarası, başlangıç saati ve bitiş saati şeçilir ve ekle tuşuna basılır.

Alt taraftaki listede seçtiğimiz kamera kayıt dosyası görünür.

Dosya sağ tarafında tik işaretlenir. Yedekleme biçimi H.264 yerine AVI seçilir. ( H.264 formatında alınan kayıt görüntüsü yedeğini bilgisayrdan izlemeniz için codek programına ihtiyacınız olur. AVI olarak alaınan görüntü yedeğini tüm bilgisayarlarda izleyebilirsiniz.

AVI Kayıt yedekleme formatı seçildikten sonra BAŞLAT menüsüne basılarak güvenlik kamerası görüntüsü yedekleme işlemi başlatılır.

Yedekleme işlemi bittikten sonra ekranda sistem size uyarı verir.

Flash disk içerisine kaydedilen kamera görüntüsü herhangi bir bilgisayarda izlenilebilir. 

 Müşteri Hizmetleri 

      08508406904  – destek@guvenliksistemleriservisi.com

İlginizi çekebilir

Teknim alarm kullanma kılavuzu

Teknim alarm arıza, teknim alarm şifre değiştirme, teknim alarm kullanma kılavuzu, teknim alarm trouble yanıyor, teknim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir